142,50 USD + KDV
168,15 USD

CAS SBS S-Tipi Yük Hücresi

Nominal Kapasiteyi Seçin
:
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Yük hücreleri, hem akademik çalışmalarda ve laboratuvarlarda, hem de endüstriyel tesislerde, depolama tanklarında, silolarda, aktüvatörlerde ve pistonlarda sıklıkla kullanılan yük ya da kuvvet ölçme sensörüdür. Sadece basma yönünde, basma-çekme yönlerinde ya da farklı konfigürasyon ve geometrilerde(eğilme, kesme vb.) çalışan modelleri vardır. İki yönde çalışanlarına kuvvet sensörü (force transducer) adı da verilebilmektedir.

   

  Temel çalışma prensibi, strain gauge’lere(gerinim pulları) dayanır. Birim deformasyon ölçebilen bu küçük pullar, çeşitli konfigürasyonlarda özellikleri tanımlı çelikler üzerine yapıştırılır. Strain gauge’ler ölçtükleri yük nedeniyle oluşan elastik bölgedeki fiziksel deformasyonu, elektriksel sinyallere dönüştürerek veri toplama sistemi tarafından algılanmasını sağlarlar. Fiziksel deformasyon verisi, birim deformasyon formatında ölçüldüğünde, çeşitli malzeme özelliklerinden (elastik modül, poisson oranı vb.) yüke ulaşmak mümkündür. Tüm bu parametrelerden ulaşılması gerekli kalibrasyon adımları fabrika aşamasında yapılarak, yük hücreleri kullanıcıya birim yük başına ne kadar elektriksel voltaj çıkışı alabileceğini hesaplayabileceği bir katsayı ile gelir.

   

  TESTBOX serisi veri toplama sistemlerini çoğu, doğrudan yük hücresi bağlantısına uygundur. TESTLAB serisi yazılımlarının çoğundan ise basit sihirbazlar ile ölçülen değerden yüke ulaşan kalibrasyon yapmak olanaklıdır.


  S Tipi (Basma-Çekme):

  S Tipi yük hücreleri görüntüleri itibariyle de S ya da Z şeklinde olan, özellikle düşük yüklerin ölçüleceği uygulamalar için montaj kolaylığı ve yüksek ölçüm hassasiyeti sağlayan kuvvet sensörleridir. Giderek eski tipteki yükleme halkalarının (Load-Ring) yerlerini almışlardır. Tek/Üç Eksenli, Kesme Kutusu, Serbest Basınç Deney Makinelerinin ölçümlerinin elektronik hale getirilmesinde ve diğer uygulamalarda sıklıkla kullanılırlar.


  Uygulama Alanları:

  Zemin Mekaniği

  İnşaat Mühendisliği

  Makine Mühendisliği

  Tek/Üç Eksenli Test Makineleri

  Kesme Kutusu, Serbest Basınç Test Makineleri

  Düşük Kapasiteli Çift Yönlü Yük Ölçümü

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.